Şcoala cu
bune practici

68 şcoli
Şcoli înscrise Înscrieţi o şcoală Precizări

Softwin angajează Designer Instrucţional/Analist e-Learning (domeniul matematică)

Responsabilităţi:

-    realizează designul instrucţional pentru conţinutul educaţional (lecţii interactive, materiale educaţionale digitale, conţinut multimedia etc), care să răspundă nevoilor de predare, de învăţare şi de evaluare ale publicului ţintă;
-    aplică şi adaptează modelele de instrucţional design pentru a concepe programele şi materialele educaţionale cele mai eficiente;
-    elaborează scenariile de conţinut, documente descriptive, scheme, storyboarduri şi alte documente necesare pentru dezvoltarea conţinutului educaţional;
-    colaborează cu Subject Matter Experts (cadre didactice) pentru selectarea conţinuturilor relevante şi realizează segmentarea şi organizarea acestora în conformitate cu principiile e-learning;
-    participă la evaluarea eficienţei materialelor educaţionale create şi/sau a produselor educaţionale;
-    răspunde de îndeplinirea criteriilor de calitate ale conţinutului educaţional din punct de vedere eficacitate instrucţională şi acurateţe ştiinţifică.

Cerinţe:

-    absolvent al unei facultăţi relevante: Facultatea de Matematică, Cibernetică, Informatică, Politehnică;
-    absolvent al unui liceu pedagogic - reprezintă un avantaj;
-    experienţă didactică relevantă de minim 3 ani (preuniversitar)
-    experienţa în concepţia şi dezvoltarea de produse educaţionale (lecţii interactive, site-uri, manuale, culegeri etc.) reprezintă un avantaj;
-    cunoştinţe  în metodica predării matematicii, teoriile instrucţionale, principiile învăţării, stiluri de învăţare;
-    foarte bune abilităţi de comunicare – verbală şi scrisă (limba română, limba engleză);
-    foarte bune abilităţi de lucru pe calculator;
-    capacitate de analiză şi sinteză, gândire logică, înclinaţii tehnice, creativitate, imaginaţie, flexibilitate, implicare, entuziasm, organizare.

Beneficii:
-    pachet salarial competitiv (în funcţie de nivelul de competenţă şi performanţă);
-    dezvoltarea carierei şi training specific;
-    posibilitatea afirmării într-o echipă de profesionişti.

Pentru a aplica direct, vă rugăm să trimiteţi CV-ul dvs. la adresa clascu@softwin.ro

Interes general | Toate disciplinele | Ştiri

Propus de: intuitext | 02.04.2013 16:11 | 2684 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Comentarii (3)

0 0

06.04.2013 14:45 smart

Va rog sa verificati daca este corect link-ul clascu@softwin.ro , deoarece as dori sa trimit un CV-ul. Am incercat de 2 ori si primesc mesajul Mailer-Daemon-failure notice.

0 0

20.04.2013 16:37 goldy

conteaza localitatea de domiciliu sau se munceste de acasa?

0 0

25.04.2013 15:48 intuitext - Autor

@goldy

Nu se lucrează de acasă, ci la sediul companiei din Bucureşti.

Autentificaţi-vă pe site pentru a putea publica un comentariu.

Azi: 3 evenimente

«SEPTEMBRIE 2024»
LuMaMiJoViSaDu
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Toate evenimentele

Fotografia zilei

Lucrarile copiilor

Propus de: SperantaNeda

Sondajul zilei

Să avem o evaluare care sa testeze competențele elevilor la fiecare final de an. Astfel vom vedea în ce stadiu se află generația , cum putem sa îmbunatățim sistemul de educație şi profesorii care nu-şi fac treaba şi încă folosesc metode şi o gândire învechită să nu mai poată profesa. În plus , feedback-ul eleviilor sa fie luat în serios , pentru că nu e ok în 2024 doar elevul sa poată fi sacționat ,iar profesorul nu , ba chiar să abuzeze de putere.

67 voturi | 2 comentarii Vedeţi rezultatele
Propus de: bobarucristiana2010 Propuneţi un sondaj

Nou pe didactic.ro

Publicați în REVISTA CU ISSN